dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2
KASK
Autor: point (IP zapamiętane)
Data: 15 Jul 2005 - 21:35:04

Do jaskin lepsze sa kaski z otworami wentylacyjnymi czy bez owych otworów ???

Re: KASK
Autor: Mx (IP zapamiętane)
Data: 15 Jul 2005 - 23:20:51

najlepsze są z otworami z możliwością ich zatkania Czyli Ecrin rock, :)Jak jade do jaskini przestronnej to wole z dziurami bo jednak sie człowiekowi nie poci tak głowa , ale jak jade np na ekspolracje kopać, albo w jaskinie ciasne gdzie sie czołga to wkładam zatyczki, bo nie lubie jak mi sie cośtam sypie przez te dziurki
Pozdrawiam
Mx

Re: KASK
Autor: point (IP zapamiętane)
Data: 16 Jul 2005 - 11:41:56

W sumie tak ale i tak sa dwa otwory ktora nie sa zatkane.

Re: KASK
Autor: misza (IP zapamiętane)
Data: 16 Jul 2005 - 14:19:15

point Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> W sumie tak ale i tak sa dwa otwory ktora nie sa zatkane.


uszy? :huh:

Re: KASK
Autor: point (IP zapamiętane)
Data: 16 Jul 2005 - 16:56:53

nie ie uszy po kazdej stronie jest otwór czyli kas nie jest zatkany w 100 % ale i tak uwazam ze jest to dobre rozwiaanie
ale kasków z dziurami do zataknia juz w polsce nie kupie i bebe musial poczekac az beda nowe ecriny

Re: KASK
Autor: snikers (IP zapamiętane)
Data: 17 Jul 2005 - 21:54:56

juz sa nowe ecriny a dokladniej vertex vent ktory jest nastepca ecrina ale to nie to samo:/

Re: KASK
Autor: misza (IP zapamiętane)
Data: 18 Jul 2005 - 00:42:14

Ecriny są jeszcze czasem na allegro więc warto się zaczaić i kupić, bo to na prawde beret nie do zdarcia...

Na kursie nosiłem Edelrida, też fajny, ale imho troche mniej wygodny. Regulacja w Petzlu nie ma sobie równych, chociaż niektórzy uważają, że przez te boczne pokrętła jest szerszy i się klinuje w ciasnotach... Ale w górach - na powierzchni jest lepszy - można pod spód wrzucić czapkę i też "siądzie" nieźle...

Generalnie polecam przymierzyć kilka modeli, ew. pożyczyć od kogoś na krótką akcję i porównać samemu.

Re: KASK
Autor: point (IP zapamiętane)
Data: 18 Jul 2005 - 09:26:36

Ja mam kask salewy ale jak kiedys załozyłek ecrina kolezanki to postanowilem go kupic i tylko mam dylemat czy kupic ten z otworami czy bez ? A JAK OCENIACIE VERTEXY JAKO KASKI DO JASKIŃ

Re: KASK
Autor: Mx (IP zapamiętane)
Data: 18 Jul 2005 - 18:53:51

Dla mnie Vertex to taki elios w innym kształcie, jakieś filigranowe to to takie. I z tego co słyszałem to Vertexy nie są następcami Ecrin rocka tylko serii ST i Best czyli kasków przemysłowych. NAstępca Ecrin rocka ma sie pojawić w przyszłym roku
Pozdrawiam
Mx

Re: KASK
Autor: point (IP zapamiętane)
Data: 18 Jul 2005 - 23:49:31

dzieki, teraz przynajmiej wiem ze vertexy to jednak nie to co legendarny Ecrin, i teraz sie jeszcze spytam czy kupic ten ktory jest teraz czy poczekac na nowy model ??

Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss