dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
DELTA czy MAILON PÓŁOKRĄŁY
Autor: kronopio (IP zapamiętane)
Data: 13 Jun 2005 - 15:30:59

Vitam wszystkich

Tak oststnio zastanawiam się czy do uprzęży uzywać lepiej Delty czy Mailona półokrągłego.Czego używacie i jakie zalety i wady widzicie?pozdrawiam;)

Re: DELTA czy MAILON PÓŁOKRĄŁY
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 14 Jun 2005 - 00:17:40

Ja osobiście polecam kształt "D" ponieważ lepiej się w nim sprzęt układa, w trójkącie cały sprzęt złazi do kupy w jego najwyższe miejsce i mnie to przeszkadza.



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2005-06-14 00:18 przez cieski.

Re: DELTA czy MAILON PÓŁOKRĄŁY
Autor: misza (IP zapamiętane)
Data: 21 Jun 2005 - 09:27:26

Hej.

Też polecam półokrągły - nawet pojawiły się wersje z automatycznym zamkiem, jak w karabinkach.

Jednak co śruba to śruba ^_^

Re: DELTA czy MAILON PÓŁOKRĄŁY
Autor: Mx (IP zapamiętane)
Data: 21 Jun 2005 - 12:15:12

Ja używam D. i jestem zadowolony, chociaż przymierzam sie do zakupu petzlowskiego karabinka OMNI z zamkiem keylock, wydaje mi sie że będzie to szybsze rozwiązanie, Stara dobra delta zakrecana na gwint jest ok, ale po jakimś czasie ciężko sie ją odkręca i zakręca. Nie polecałbym natomiast karabinka petzla OMNI typu Tri-Act, w ciężkich jaskiniwych warunkach może on długo nie przetrwać a cena około 90 zł też nie zachęca :)
Pozdrawiam
Mx

Re: DELTA czy MAILON PÓŁOKRĄŁY
Autor: jedrek (IP zapamiętane)
Data: 13 Jul 2005 - 20:01:19

jak koledzy polecam kształt "D"...
pozdr

Re: DELTA czy MAILON PÓŁOKRĄŁY
Autor: misza (IP zapamiętane)
Data: 16 Jul 2005 - 09:19:41

Moim zdaniem jakakolwiek "automatyzacja" delty jest nie na miejscu.
Jest to centralny i najważniejszy punkt całego "systemu" i powinien być pewny ponad wszelką wątpliwość. To, że z czasem "śruba" zaczyna ciężko chodzić należy uznać za jej zaletę.

Zwykłe karabinki potrafią sie "same" odkręcić na skutek np. ruchów liny lub zmiennego obciążenia. Pomyśl o ile łatwiej odkręcić i odblokować taki zamek w delcie - chociażby podczas "ciorania sie" w ciasnotach...

Poza tym w przypadku uszkodzenia zamka możesz mieć kłopot ze zdjęciem uprzęży (i co za tym idzie - kobinezonu), a do delty ze "śrubą" zawsze możesz się dobrać rolką petzla. (choć ktoś kiedyś opowiadał, że bez mechanika czy ślusarza się nie obeszło)

PS. Moja delta, mimo że ma jeden sezon za sobą już czasem wymaga zakręcania i odkręcania narzędziem.



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss