dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--12
Bieżąca strona:2 z 2
Re: Rolka Kong
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 06 May 2005 - 23:09:40

Rolka jak Petzlowska [www.kong.it]

Re: Rolka Kong
Autor: krzysztofmisiek1 (IP zapamiętane)
Data: 15 May 2005 - 18:31:31

Używam rolki Konga od roku na pracach wysokościowych i spisują sie dobrze. Szczególnie spodobała mi sie możliwość zjeżdania z dwoma prędkościami (wolno - szybko lub jak ktoś woli z dużym lub małym obciążeniem ) . A jeśli chodzi o zurzycie rolki szczególnie doolnej można powiedzieć że została ładnie dopiero wypolerowana.
Pozdro dla wszystkich Misiek

Re: Rolka Kong
Autor: hern (IP zapamiętane)
Data: 20 May 2005 - 15:13:38

a rolka Climbing Technology? wygląda całkiem interesująco...i teraz zastanawiam się...na pewno agrafka PETZLA mnie lekko zniechęca...

Re: Rolka Kong
Autor: wujek (IP zapamiętane)
Data: 21 May 2005 - 13:23:21

ale jak w koncu jest z rolka kongowska =>mozna wymieniac rolki czy sa one na stale zanitowane?

Re: Rolka Kong
Autor: krzysztofmisiek1 (IP zapamiętane)
Data: 21 May 2005 - 20:18:41

Niestety nie można w wymienić rolek - są zanitowane na stałe :( Jedynie dolną rolkę można obrócić o 180 stopni wyjmując bolec blokujący. Rolki petzla są podpiłowane aby nie było możliwości obrócenia. Niestety w kongowskiej jest taka możliwość. Są one blokowane kołkami rozporowymi a w moich rolkach po rocznej eksploatacji ( pracuję w nich od lipca ) rolka dolna dostała luzu i wykazuje tendencję do możliwości ścięcia ich. W planach mam wymianę ich na śrubki. No i tyle :)

Idź do strony:  <--12
Bieżąca strona:2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss