dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--123-->
Bieżąca strona:2 z 3
Re: GPS i jaskinie
Autor: Chudy (IP zapamiętane)
Data: 24 Mar 2005 - 14:48:01

mgala Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> daj spokój glisda, to nieeleganckie z tym
> słownikiem.

Tak jest glisda, to nie eleganckie. Tymbardziej że występujesz anonimowo. Ortografia nie jest argumentem w tej dyskusji. W ortografii nigdy nie byłem mocny a jak już pisze coś szybko to się kompletnie zatracam :)
Pogadajmy o GPS'sie.


Re: GPS i jaskinie
Autor: Czakolo (IP zapamiętane)
Data: 27 Mar 2005 - 01:46:49

A ja tam jestem za udostępnianiem namiarów do tych jaskiń, które są udostępnione do zwiedzania. Przy każdym namiarze powinna być wzmianka, iż wejście do jaskini wymaga odpowiedniego zezwolenia.
Wszystko jest dla ludzi :)

Oczywiście, ktoś powie, że zaraz znajdą się wariaci którzy będą wszystko niszczyć, tylko czekają na namiary :) Ale od czego my mamy służby parku??? Może zamiast pięciu siedzących w budce niech czterech siedzi przy otworach i sprawdza zezwolenia :)
Przepraszam wszystkich uczciwych i ciężko pracujących strażników jeśli ich uraziłem.

Re: GPS i jaskinie
Autor: Michal (IP zapamiętane)
Data: 28 Mar 2005 - 20:34:39

Nie wiem czego chcesz od straznikow?
Jak Ci jestes takim cwaniakiem to sam stoj przy otworze i sprawdzaj zezwolenia.
Z swoim sposobem myslenia nadajesz sie na dobrego polityka.

Re: GPS i jaskinie
Autor: Chudy (IP zapamiętane)
Data: 29 Mar 2005 - 09:19:48

Michal Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Nie wiem czego chcesz od straznikow?

To przeczytaj jego post, to się dowiesz :)

> Jak Ci jestes takim cwaniakiem to sam stoj przy
> otworze i sprawdzaj zezwolenia.

To nie jest jego zawód. Od tego są strażnicy.
Ja zresztą też nie rozliczam strażników z ich pracy.

> Z swoim sposobem myslenia nadajesz sie na dobrego
> polityka.

Jak to się ma do tematu?

Chudy



Re: GPS i jaskinie
Autor: zibi.gpr (IP zapamiętane)
Data: 22 Apr 2006 - 10:34:17

ze względu na teren używanie GPS w Tatrach jest niebezpieczne (głównie dla laików co myślą ze GPS za 1600zł uchroni ich od wypadku :) ) co do szukania 'dziur' bardzo przydatny jeśli znasz dł/szer geog, otworu doprowadzi sie dosłownie do niego :)

Re: GPS i jaskinie
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 24 Apr 2006 - 12:38:59

Witam
Mam pytanie, czy ktoś z forumowiczów posiada mape: gmap4.0 albo inna mape drogową Polski.

Z góry dziękuje i pozdrawiam
holsik

Re: GPS i jaskinie
Autor: zibi.gpr (IP zapamiętane)
Data: 25 Apr 2006 - 23:22:54

Szukam długości i szerokości geog. jaskin w beskidach prosze o pomoc :) kontakt zibi.gpr(at)wp.pl pozdrawiam

Re: GPS i jaskinie
Autor: zibi.gpr (IP zapamiętane)
Data: 26 Apr 2006 - 10:17:39

studiując cały wontek zauważyłem iż nikt mi nie poda namiarów :P chciałem jednak powiedzieć ze wasze obawy są słuszne w 30%nie każdy wędrujący i chcący np zobaczyć jaski nie musi od razu w niej zdobić piknik zostawić trochę miasta i na ścianie wyryć ja tu byłem ;/ samego szlak mnie trafia!jak w wietrznej dziurze w magurce zobaczyłem taki debilny napis nie ustrzeżemy sie takich sytuacji blokując dostęp do namiarów GPS to po prostu mentalność ludzka i tyle jestem człowiekiem który chodząc po szlakach zbiera śmieci po chamskich mat..... kruży robią sobie z gór miasto!!! więc niemożna oceniać wszystkich przez paru gówniarzy!



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2006-04-26 10:18 przez zibi.gpr.

Re: GPS i jaskinie
Autor: misza (IP zapamiętane)
Data: 11 May 2006 - 06:57:11

Może listę namiarów GPS umieścić w budce TPN i udostępniać współrzędne po okazaniu KT?
Odpadnie problem serwerów ftp, ochrony danych przed niepowołanymi itp, a każdy idący do dziury i tak musi się "zalogować" u strażników. Co Wy na to?

pozdrawiam.

Re: GPS i jaskinie
Autor: Konar (IP zapamiętane)
Data: 11 May 2006 - 08:26:35

misza Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Może listę namiarów GPS umieścić w budce TPN i
> udostępniać współrzędne po okazaniu KT?

Myśle, że w większości klubuów takie namiry są. A jak nie ma nic nie stoi chyba na przeszkodzie, aby klub postaral sie o takie wspolrzedne.
Pozatym taka baze trzeba budowac, wiec jak ktos chodzi po jaskiniach to sam sobie namierzy otwory a tych co nie bedzie mial moze zawsze wziasc od kogos na bazie (z innego klubu).

Pozdrawiam
KONAR



Idź do strony:  <--123-->
Bieżąca strona:2 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss