dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Polski Scurion?
Autor: krytix (IP zapamiętane)
Data: 17 Apr 2012 - 22:50:15

Witajcie

Myślę, że niektórych zacieki fakt, że Polak stworzył lampę godną dorównać Scurionowi.
Wkleję link z forum światełek, bo może nie każdy tam zagląda, a ja też z lenistwa nie chcę wszystkiego tu kopiować.

[www.swiatelka.pl]

Występuję tam pod takim samym nickiem.
Jakiś czas temu znajomy stworzył czołówkę. Od razu po tym jak ją zaprezentował w ww. temacie, zgłosiłem się do niego, że chcę taką - no i się stało.
Jej wykonanie jest bardzo profesjonalne. Jest wodoszczelna (jednak nie do nurkowania na dużych głębokościach). Posiada diodę XM-L i sterownik z bardzo wysoką sprawnością (ok. 90%). W najwyższym trybie przy diodzie o barwie zimnej generuje ok 930lm (po odliczeniu strat na soczewce i szkiełku). Sterownik ma zabezpieczenie termiczne, przez nadmiernym rozładowaniem akumulatora jak i przed odwrotnym jego włożeniem.
Jak widać ze zdjęć jest on zasilana 1 x Li-Ion 3.7V. Zasobnik również jest odpowiednio uszczelniony.
Mnie najbardziej ucieszył fakt, że lampka wraz z akumulatorem (Li-Ion 3100mAh) waży ok 220g i w trybie ok 150lm (tyle co boost w Myo XP), świeci takim strumieniem przez 10-11h. Dla przykładu tryb zblizony do max w Ultra może świecić bez spadku lumenów przez ok 5h.


Z moich danych wynika, że Kiero nabył taką właśnie lampkę. Myślę, że dorzuci też coś od siebie jak przetestuje.

Wracając do opisu w temacie. To Scurion pewnie nie jest ale za moją sugestią autor tejże lampki ma na ukończeniu 2 jej wersję. Będzie to Kostka Kwadrat z 2 diodami. 1 soczewka +/-14st a druga +/-30st.
Będą 2 switche do każdej osobno więc można będzie ją łatwo dostosowywać do otoczenia. Max strumień światła będzie miał ok 1600lm (dla diody neutralnej). Ważne, że i zasobnik będzie na 2 akumulatory.
Testy będą za jakiś cza i na pewno zaprezentuję je i tutaj.

pozdrawiam

Re: Polski Scurion?
Autor: B.K. (IP zapamiętane)
Data: 18 Apr 2012 - 08:35:04

Hej. Mam te lampke od midiego, a wlasciwie drugi jej prototyp. Zamiast 1x XM-L sa 3x XP-G. Srednica soczewki ta sama, czyli 20mm. Moja jeszcze wroci do przerobki bo ma kilka wad jak to prototyp.

Co do tej drugiej wersji to wydaje mi sie, ze nie bedzie znaczacej roznicy dla oka w polu oswietlenia przy soczewkach 14 i 30*. Skupiajaca powinna miec max. 10*, choc moze byc trudna do zdobycia. Warto tez zajrzec do karty tech. czy to nie jest kat polowkowy. Nastepna sprawa to zasobnik 2x aku do dzialanosci jaskiniowej to moze byc za malo.

Re: Polski Scurion?
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 18 Apr 2012 - 11:26:31

Nope

Polecam zamawiać prosto u producenta - będzie taniej

[www.swiatelka.pl]
Wymaga zalogowania



Zmieniany 12 raz/y. Ostatnio 2012-05-09 14:17 przez Ragrasti.

Re: Polski Scurion?
Autor: krytix (IP zapamiętane)
Data: 24 Apr 2012 - 19:58:35

@B.K. no masz pewnie rację jeśli chodzi o te soczewki, ale zobaczymy w praniu. W planie jest też zastosowanie innego rozwiązania aby jak najbardziej skupić drugą diodę. Może się uda.
Co do zasobnika to zawsze do kieszeni mogę wziąć 1 zapasowy akku (np. zamiast 3-4 AA jak dotychczas) - zobaczymy w praniu.
W ostatni weekend byliśmy w Czarnej znów na testach. Tym razem już 3 osoby uzbrojone w Kostki. Tym razem i takie z barwą neutral. No lepsze do jaskiń zdecydowanie. Spotkaliśmy ludzi z tego forum :) Może coś powiedzą, jakie mieli wrażenia? No Mateusz, proszę...

A z innej beczki. Twórca lampki podesłał mi właśnie link do stronki gdzie zawarte są pełne rzetelne informacje o lampce. Będzie tam też zamieszczał opinie i testy dotychczasowych użytkowników.

midiLED

Re: Polski Scurion?
Autor: B.K. (IP zapamiętane)
Data: 25 Apr 2012 - 00:06:34

Z tego co wiem midi jest w stanie wykonać zasobnik 3xaku bo mi to kiedyś proponował. Z tym, ze raczej musiałby być on na stale mocowany do kasku, wtedy nie trzeba brać zapasu. Wyważenie na głowie, czyli waga zasilania to inna sprawa, ale w konkurencyjnych projektach to funkcjonuje.

Zaleta jest, ze można sobie zażyczyć zaprogramowanie sterownika w sposób jaki nam odpowiada czyli dobrać własne tryby. Dla mnie 500lm nie ma sensu. Wole 4 niskie z małą różnicą do jakichś 300lm i na koniec tryb maksymalny jako boost. Wydaje mi się tez, ze 3xXP-G jest mocniejsze (wyższa sprawność) od pojedynczej XM-L, ale tez drozsze.

Re: Polski Scurion?
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 26 Apr 2012 - 16:22:53

Nope

Polecam zamawiać prosto u producenta - będzie taniej

[www.swiatelka.pl]
Wymaga zalogowania




Zmieniany 4 raz/y. Ostatnio 2012-05-09 14:18 przez Ragrasti.

Re: Polski Scurion?
Autor: krytix (IP zapamiętane)
Data: 28 Apr 2012 - 16:01:26

Zapraszam do obejrzenia filmu z Jaskini Czarnej. Były tam 3 "Kostki"

film

Re: Polski Scurion?
Autor: krytix (IP zapamiętane)
Data: 29 Jun 2012 - 22:02:53

I mamy Polskiego Scuriona.
Pod linkiem midiLED - projekt Kostka są informacje na temat Kostki Kwadrat.
Oczywiście, można też poczytać na forum światełka.
Szczegółowe pytania najlepiej kierować do autora lampki - Midiego. Najłatwiej dokonać tego poprzez stronę.

Kto nie chce szukać lub nie lubi formularzy:
arrtek@o2.pl



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss