dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
NICOLA III
Autor: sebcave (IP zapamiętane)
Data: 03 Apr 2011 - 13:31:36

Witam,
czy ktoś z Was miał do czynienia z radiem NICOLA III ? Może wiecie - czy można gdzieś kupić gotowy zestaw ? Jeśli tak - to gdzie ?

Pozdrawiam
Seb.

Re: NICOLA III
Autor: Adas (IP zapamiętane)
Data: 12 Apr 2011 - 23:40:30

Elo,
Często działam z tym telefonem w czasie manewrów SSF (Speleo Secours Francais)? Ostatnio w niedzielę i średnio raz w miesiącu. Co byś chciał dokładnie wiedzieć? Mogę służyć radą jak podłączyć zainstalować i obsługiwać? I jak to działa w ramch manewrów i akcji ratunkowych. Nie mam zielonego pojęcia gdzie to można kupić. Następne manewry SSF mam na początku maja więc mogę spytać? Jaką długość kabla byś potrzebował i ile punktów pośrednich? Tzn. NICOLA jest ciągnięty od centrum zarządzania akcją ratunkową tj CT, aż do punktu odnalezienia poszkodowanego ASV. Punkty pośrednie służą do komunkacji z CT oraz do komunikacji pomiędzy odcinkami, pozwala to na kierowanie akcją z góry. Ułatwia to prowadzenie akcji ratunkowej tzn wiadomo gdzie jest potrzeba wysłania ekipy jak dużej i ilu ekip i na jakim etapie jest poszukiwanie i progers akcji, jaki jest stan poszkodowanego (bilans medyczny, stan oporęczowania i inne potrzeby) czy nadaję się do ewakuacji natychmiastwej czy potrzeba leczenia w punkcie cieplnym o tym wszystki decyduje CT czyli biuro na górze.

Pozdrawiam ze słonecznej Francji :)
Adas

Re: NICOLA III
Autor: mgala (IP zapamiętane)
Data: 13 Apr 2011 - 07:11:34

myślę Adam, że jednak korzystasz na manewrach z nicoli 2.

Re: NICOLA III
Autor: Adas (IP zapamiętane)
Data: 13 Apr 2011 - 19:24:31

rzeczywiście przepraszam za gafę nie zauważyłem znacznika III piszę oczywiście o II trójki na oczy nie widziałem i nie prędko zobaczę znając tutejsze realia to może za 5-10 lat, technologia bluetooth to oni tego nawet jeszcze nie są w stanie wymówić :)
pozdrawiam

Re: NICOLA III
Autor: rychomax (IP zapamiętane)
Data: 13 Apr 2011 - 21:11:41

Adaś..he,he ale mnie ubawiłeś ..pamiętam że trudno im coś tam z inglisz wymawiać.. A tak przy okazji, bo sobie trochę zapomniałem, jak rozkładasz antenę to lepiej ja w błocku wstawić czy też kamyczkami na skale i w wodzie?

oh sorry też zapomniałem że to nie na kabel rozciągnięty wzdłuż korytarzy... :( ale może coś wiesz..

A co do NicoliIII to:
[nicola.sssi.fr]

_________________________________________________________________________
nigdy nie sądź że wiesz dobrze co "przedpiśca" miał na myśli....



Zmieniany 3 raz/y. Ostatnio 2011-04-13 21:18 przez rychomax.

Re: NICOLA III
Autor: Adas (IP zapamiętane)
Data: 14 Apr 2011 - 20:51:41

elo,
nie wiem jakiej anteny używasz?
jeśli używasz anteny, która jest taką taśmą (z drutem w środku nie wiem jak to po polsku się nazywa) długości ok 5 m metrów tzn. 2 x 5 m ustawiasz to na powierzchni w jednej lini ważne aby środowisko, w którym ta antena się znajduje było wilgotne tzn. możesz to wrzucić w błoto ale możesz też przyłożyć kamieniami i polać wodą ważne jest aby to w miarę przylegało do podłoża i oczywiście z dala od drutów elektrycznych i telefonicznych!!! Jeśli instalujesz pod ziemią staraj się też zachować w miarę linie rozmieszczenia anten unikaj układania pomiedzy blokami i w szczelinach. Ważne aby taśma tworząca antenę nie była poskręcana i znajdowała się w wilgotnym środowisku. A i jeszcze jedno najlepszy odbiór jest jak taśma (antena na powierzchni) jest w miarę równolegle w stosunku do tej pod ziemią.
Pozdrawiam z jebanego Paryża!!!

Re: NICOLA III
Autor: rychomax (IP zapamiętane)
Data: 17 Apr 2011 - 18:15:03

thx
..taśma miedziana. A... czyli ważne aby kierunki anten były w miarę zgodne.
To który sposób lepszy - w wodzie czy na ubłoconej skale przyciśnięte kamieniami?

_________________________________________________________________________
nigdy nie sądź że wiesz dobrze co "przedpiśca" miał na myśli....



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss