dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--12
Bieżąca strona:2 z 2
Re: Jaka mocna czołówka do jaskiń?
Autor: Korek (IP zapamiętane)
Data: 03 Mar 2011 - 07:49:21

Wielkie dzięki za pomoc Panowie! Mam tylko jeszcze jedno pytanie.. Czy do w/w Kasku Petzl Vertex Vent uda mi się przyczepić Fixo Duo? Czy te zaczepy do mocowania będą z tą latarką kompatybilne? Pozdrawiam!

Re: Jaka mocna czołówka do jaskiń?
Autor: Kuba Nowak (IP zapamiętane)
Data: 03 Mar 2011 - 10:31:35

Pojemnik na baterie będzie trochę odstawał, ale moim zdaniem lepsze to niż czołówka na gumkach, która w ciasnej szczelinie zsunie się i poleci w kierunku środka Ziemi. ;)
Alternatywnym rozwiązaniem jest kupienie zwykłego DUO 14 i w momencie zdecydowania się na przymocowanie na stałe, samemu obciąć zbędne plastiki - ja tak zrobiłem, tyle że od razu.

Re: Jaka mocna czołówka do jaskiń?
Autor: Michał_J (IP zapamiętane)
Data: 03 Mar 2011 - 21:37:16

Pamiętaj o tym że w jurajskich jaskiniach kask jest bardzo uciążliwy i częściej będzie w ręce niż na głowie,a czasami wręcz z niego zrezygnujesz. Dlatego zastanowiłbym się czy warto kupować wersję fixo. To denerwujące gdy dobre światło zostaje na kasku a słabe zapasowe na głowie.

Re: Jaka mocna czołówka do jaskiń?
Autor: Kuba Nowak (IP zapamiętane)
Data: 04 Mar 2011 - 09:06:40

Nie polecałbym chodzenia bez kasku, a tym bardziej z nim w ręce. Widziałem już paru twardzieli po "utwardzaniu" :)
Jedyną jaskinią w której świadomie zrezygnowałem z kasku był Ciasny Awen, a i to z duszą na ramieniu.



Michał_J Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Pamiętaj o tym że w jurajskich jaskiniach kask
> jest bardzo uciążliwy i częściej będzie w
> ręce niż na głowie,a czasami wręcz z niego
> zrezygnujesz. Dlatego zastanowiłbym się czy
> warto kupować wersję fixo. To denerwujące gdy
> dobre światło zostaje na kasku a słabe zapasowe
> na głowie.



Re: Jaka mocna czołówka do jaskiń?
Autor: Michał_J (IP zapamiętane)
Data: 04 Mar 2011 - 09:25:40

W wielu ciaśniejszych miejscach kask jest uciążliwy, a w zaciskach poprostu sie nie mieści. Sam kilka razy ''powiesiłem'' sie na kasku w pionowym zacisku. Oczywiście chodzenie po pionowych jaskiniach bez kasku nie jest godne polecenia ale w poziomych ciasnych dziurach nie widzę powodów do strachu.

Idź do strony:  <--12
Bieżąca strona:2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss