dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  123-->
Bieżąca strona:1 z 3
Żarówka LED 1 W !!!!
Autor: Merec (IP zapamiętane)
Data: 09 Feb 2005 - 16:11:25

Jest już dostępna żarówka 1 LED 1 W

Re: Żarówka LED 1 W !!!!
Autor: Rower (IP zapamiętane)
Data: 10 Feb 2005 - 00:25:49

prosiłbym autora o rozwinięcie, bo określenie "żarówka LED" to bzdura typu np. woda olejowa. Czy chodzi o pojedyńczą diodę, czy pakiet diod wkomponowany w oprawkę "zaróweczkową". a i tak i tak parametr 1W nic nie mówi.

Re: Żarówka LED 1 W !!!!
Autor: Merec (IP zapamiętane)
Data: 10 Feb 2005 - 09:11:48

Ok.
Żaróweczka posiada jedną diodę LED, zamontowaną w standardowej obudowie od mini żaróweczki. Maksymalny prąd jaki można przez nią przepuścić to 350 mA. Praca przy napięciu 3,2-3,6 V. Żaróweczka ustawiona jest na pobór prądu 290 mA i napięcie 4,5 V. Moc strumienia świetlnego to 15 cd. Kąt rozsyłu światła wynosi 600. Świeci bardzo równo białym światłem. Z odległości 1 m tworzy krąg o średnicy 1,40 cm. Cena tej żaróweczki to kwota 40 zł. Dla pierwszego kupującego 35 zł. Taka promocja z okazji wejścia nowego produktu. Oczywiście żarówka ta pasuje do ZOOM-a i innych latarek. Nowością są również żarówki LED &#8222;Ekonomiczne&#8221; konsumpcja prądu to 20 mA, Średnica diody 10 mm. Barwa ciepła biel. Moc 20 cd, kąt 300. podczas testów żaróweczka ta skupionym światłem na odległość 10 m oświetlała więcej i mocniej niż żarówki oparte na 4 ledach po 10 cd. Ponieważ sam to produkuję więc mam porównanie na bieżąco. Jej cena to 10 zł. Niedługo powinny być dostępne zdjęcia obu produktów. Produkty objęte są gwarancją. A ponieważ prawie cała produkcja dokupowana jest przez &#8222;ludzi gór&#8221; to o &#8222;byle jakości&#8221; nie ma mowy. Mam nadzieję że niedługo uda mi się sprowadzić diody o mocy 26 cd i kącie 200. Póki co dostępna jest żarówka pasująca do latarek Petzl-a, ale nie tylko z czterema diodami LED po 17 cd każda, o łącznej mocy 68 cd w cenie 22 zł na allegro. Więcej wiadomości na stronie Merec w Internecie. Pozdrawiam
Merec

Re: Żarówka LED 1 W !!!!
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 10 Feb 2005 - 23:20:02

OK Byłem na tej stronie internetowej. No to jak to można kupić?

Re: Żarówka LED 1 W !!!!
Autor: Merec (IP zapamiętane)
Data: 10 Feb 2005 - 23:33:38

Zwyczajnie proszę o maila w tej sprawie. W odpowiedzi podam nr konta i po wpłacie listem poleconym wysyłam do zainteresowanego. Tak jak na allegro. O naciąganiu nie ma mowy, bo z tego żyję i zależy mi na jakości produktów i rzetelności w interesach. Oczywiście nie będzie Pan pierwszy który skorzysta z tej opcji. Codziennie sprzedaję różne moje wyroby, i po nacięciu się na pewnym kupującym dmucham na zimne. Różnica miedzy aukcją a tą formą sprzedaży polega na braku komentarza. Zapraszam
Merec

Re: Żarówka LED 1 W !!!!
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 10 Feb 2005 - 23:39:24

A jaką opcję na dzień dzisiejszy polecisz zamiast zwykłej żarówki do Zooma Petzlowskiego. Bo z tego co widzę jest duży wybór i się w tym pogubiłem. Chodzi o kompromis pomiędzy czasem świecenia i ilością uzyskanego światła a także pewnie kontem świecenia.
Czy poza dłuższym czasem świecenia będzie tak samo, a może lepiej świecić?

Re: Żarówka LED 1 W !!!!
Autor: Merec (IP zapamiętane)
Data: 11 Feb 2005 - 10:43:16

Żarówkę 4 LED.
NA zdjęciach tego nie widać, ale jest tak zrobiona że oprócz sporego zasięgu doświetla boki i przy zmianie ogniskowej w zoomie nie są tak dokuczliwe kręgi pojawiające się podczas tej zmiany. Zużycie prądu do 80 mA. Cena 25 zł. Wszystkie produkty objęte są gwarancją miesięczną. A tak naprawdę, jeśli nie potraktuje się takiej żarówki większym napięciem niż jest do niego zrobiona to nic się z nią nie dzieje złego. Aha co ważne. W przypadku żarówek Merec z 3 i 4 LED każda z diod jest sterowana oddzielnym rezystorem. Efekt jest taki że jeśli np. potraktowana zostanie większym napięciem niż dopuszczalne to z reguły przepala się jedna dioda. Po zmieszeniu napięcia reszta diod pracuje normalnie. Inaczej jest wykonany wyrób konkurencji który w środku ma wspólny rezystor i w przypadku jakichkolwiek problemów z pojedynczą diodą pozostałe dwie spalają się lawinowo jedna po drugiej. Straciłem trochę czasu i pieniędzy na testy żarówek w różnych warunkach i na dzień dzisiejszy posiadam pewną wiedzę na ten temat. Jest to swego rodzaju gwarancja jakości produktu.
Pozdrawiam
Merec

Re: Żarówka LED 1 W !!!!
Autor: gkaras (IP zapamiętane)
Data: 14 Feb 2005 - 17:03:18

Merc tylko jedno - nie mów na LED'a żarówka - to jak słoma z butów.

Re: Żarówka LED 1 W !!!!
Autor: merec (IP zapamiętane)
Data: 14 Feb 2005 - 22:31:01

To może jakąś propozycję? To jest dobry moment, aby stworzyć nową polską nazwę na coś takiego. Spróbujmy
Pozdrawiam
Jednak, co by nie mówić to się to wkłada lub wkręca, i świeci J

Re: Żarówka LED 1 W !!!!
Autor: Merec (IP zapamiętane)
Data: 14 Feb 2005 - 22:41:19

Aha, na dniach będę miał nowy produkt oparty o diodę Luxeon III. I jeszcze jedną uniwersalną żarówkę ale tylko pod Maglit-a od 4D wzwyż. Maksymalna ilość światła to 80 lumenów i 3,9 W. Trochę się to grzeje. I tu pytanie. Czy jest jakaś latarka elektryczna np. Petzl-a w której odbłyśnik i mocowanie żarówki są z metalu? Dobrze jeśli jest coś jeszcze metalowego. Czekam na odpowiedź.

Idź do strony:  123-->
Bieżąca strona:1 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss