dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Kamera
Autor: PeBe (IP zapamiętane)
Data: 23 Feb 2010 - 20:03:24

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś może testował i czy jest w stanie cokolwiek powiedzieć na temat kamer na mask. Czy probował ktoś stosować ich w jaskniach.
Z góry dziękuję.

Re: Kamera
Autor: michal_aniol (IP zapamiętane)
Data: 24 Feb 2010 - 08:32:52

[old.forum.speleo.pl]

Pozdrawiam
Michał Pawlikowski

Re: Kamera
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 24 Feb 2010 - 14:59:52

jutro mam dostać w łapki kamerkę VholdR 1080p, kupiłem ją głównie do chodzenia po sztolni ale napewno ją bede testował też na masztach telekomunikacyjnych i w jaskiniach, napisze po jakimś czasie jak to sie sprawdza. Planuje też dokupienie obudowy do zdjęć pod wodą, podobno wytrzymuje do 10m zanurzenia. Jak masz jakieś pytania techniczne do tej kamerki to od jutra bede już więcej o niej wiedział. Co do oświetlenia to na sztolnie planuje przymocować do kasku 2 lampki górnicze i powinno to wystarczeć ale zobacze może sie stworzy jakiś "kask multimedialny" :)
Pozdrawiam

Re: Kamera
Autor: PeBe (IP zapamiętane)
Data: 25 Feb 2010 - 11:54:55

Super...w takim razie czekam na opinie!
Najbardziej interesuje mnie jakość nagrania w tych naszych kiepskich " czołówkowych" warunkach oświetleniowych.
pozdr



Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2010-02-25 12:05 przez PeBe.

Re: Kamera
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 07 Mar 2010 - 13:33:01

Pierwsze wrażenie z kamerki :)
Na rowerze super, ładnie łapie ostrość nie ma specjalnie zastrzeżeń, kolory dobrze odwzorowane.
Pod ziemią już gorzej, nagrywałem materiał przez ponad 2 godzinki i większośc to czerń z dzwiękiem :). Nagrywałem przy DUO led 14 na oświetleniu średnim głównie i najmocniejszym na niektórych odcinkach. Na średnim oświeetleniu widać jeśli idziesz schylony i świecisz na spąg i to jest na zasadzie niewielkiego okręgu (jak wrzuce coś na youtube to dodam link). Wydaje mi sie ze największym problemem będzie oświetlenie, jeszcze chce sprawdzić opcje z 2 reflektorami górniczymi i opcje z oświetleniem podczerwonym, zobaczymy co z tego wyjdzie

Re: Kamera
Autor: PeBe (IP zapamiętane)
Data: 09 Mar 2010 - 15:42:14

no to tak jak słyszałem, że pod względem jaskiniowym to jest lipa z uwagi na oświetlenie:/



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss