dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Pytanie dotyczace szkolen i warsztatow organizowanych przez PZA
Autor: Vietnam (IP zapamiętane)
Data: 21 Oct 2009 - 15:45:55


Witam,
Moja przygoda z jaskiniami zaczela sie niedawno bo tylko okolo 1.5-2 lat temu.
Jestem czlonkiem Lincoln Scouts Caving Club w Lincoln, w Anglii.

I teraz moje pytanie do specjalistow, a mianowicie:
System posiadania - zdobywania kwalifikacji, stopni jak np. karta taternika itp.
W naszym klubie nie posiadamy tego typu odpowiednika.
Jestem zainteresowany wzieciem udzialu w szkoleniach jaskiniowych organizowanych przez PZA, jednakze nie jestem czlonkiem zadnego polskiego klubu. Czy bedzie mozliwe uczestnictwo w szkoleniach w roku 2010?

Czy bede musial np. wstapic do klubu taternictwa jaskiniowego.

Jakie sa mozliwosci.

Czy isnieje mozliwosc "przepisania" kwalifikacji?

Z gory dziekuje za odpowiedz i pomoc

pozdr
Vietnam

Re: Pytanie dotyczace szkolen i warsztatow organizowanych przez PZA
Autor: Jacooś (IP zapamiętane)
Data: 27 Oct 2009 - 16:37:05

Witaj Vietnam,
Obowiązek posiadania kwalifikacji do uprawiania na terenie Polski alpinizmu jaskiniowego wynika z Rozporządzenia Ministra Sportu w sprawie uprawiania alpinizmu jaskiniowego z dnia 8 lutego 2006 (łatwo znajdziesz w internecie).
Dużo mówi się ostatnio o projekcie zniesienia tego rozporządzenia, ale póki co, obowiązuje.
Z drugiej strony, walny zjazd delegatów klubów i sekcji Komisji Taternictwa Jaskiniowego zadecydował, że szkolenia do uzyskania stopni taternika jaskiniowego odbywać mogą się tylko w klubach zrzeszonych w PZA.
Wydaje się, że w Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zapisać się (co najmniej na okres szkolenia) do któregoś z klubów zrzeszonych w PZA i odbycie takiego przeszkolenia (nie wnikam tu w Twoje umiejętności i to czy takie przeszkolenie jest dla Ciebie konieczne, ale to możesz omówić bezpośrednio z komisją szkolenia w klubie na który się zdecydujesz. Przedstawiam tylko stan "prawny").
Pozdrawiam serdecznie, powodzenia!
Włodek "Jacooś" Porębski.




Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss