dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2
REC pod ziemią
Autor: snikers (IP zapamiętane)
Data: 22 Mar 2009 - 15:14:47

Witam, chciałbym uzyskać jakiekolwiek informacje na temat najlepszego sprzętu do zrobienia amatorskiego tudzież średnio-zaawansowanego nagrania z akcji. Najlepsze tzn. w miarę sensowną jakość do ceny. Mam jakiegos handy cam'a od sony - moze jakas obudowa do niego? i czy może ktoś kiedyś próbował założyc taką kamerkę na kask?
z gory dzięki
serdecznie pozdrawiam.
Piotrek B

Re: REC pod ziemią
Autor: michal_aniol (IP zapamiętane)
Data: 22 Mar 2009 - 17:35:43

Ja również dołącze sie do tematu. Ale mam pytanie bardziej nie o kamery ręczne, ale takie montowane na kask.
Jakie parametry trzeba brać pod uwagę przy zakupie? Może ktoś już testował taki patent. Jak to się spisuje? Jaka jest jakość nagrania przy światle z Duo Led 14?

Pozdrawiam
Michał Pawlikowski

Re: REC pod ziemią
Autor: snikers (IP zapamiętane)
Data: 22 Mar 2009 - 18:20:09

też myślałem o takich typowo kamerach do sportu. Ale jak zobaczyłem ceny to mi przeszło jako, że nie planuje zostać filmowcem tylko raczej filmować dla siebie tudzież dla potomnych.

Re: REC pod ziemią
Autor: saymon (IP zapamiętane)
Data: 31 Mar 2009 - 18:14:38

Duo led 14 raczej nie będzie w stanie oświetlić więcej niż 2 - 3 metry przed nim...
Aby filmować w kolorze, trzeba by użyć kamery o czułości poniżej 0,5 luxów a i to
tylko przy maksymalnym wzmocnieniu rzędu 12 - 18 dB. Przy słabszym sprzęcie
oznacza to więcej szumu niż obrazu. Rozwiązaniem jest użycie kamery, która
pracuje w podczerwieni, np. z trybem Night-Shot. Ale wtedy mamy obraz
czarno-biały... Uwaga na kamery reklamowane "kolor przy 0 LUX" - montowane sa w nich
malutkie (kompletnie nieprzydatne w jaskini) oświetlacze.
Można by jeszcze poeksperymentować z kamerami przemysłowymi + jakieś "nagrywadło"
w kieszeni. Takie kamery potrafią pracować w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych
ale zawsze oznacza to jakiś kompromis w jakości obrazu. Pseudo-kolorowy obraz lub
nawet sekundowe opóźnienia-rozmycia w dynamicznych scenach.
Niestety, praw fizyki i ograniczeń obecnej technologii nie da się oszukać.
Ja kiedyć używałem Panasonica NV-DA1, teraz Panasonica AG-DVX102. Ta pierwsza ledwo dawała radę,
tej drugiej wystarczy naprawdę niewiele światła ale to wielki, ciężki i drogi klamot.

pozdrawiam serdecznie

Re: REC pod ziemią
Autor: snikers (IP zapamiętane)
Data: 01 Apr 2009 - 18:04:41

dzieki za repost.

też uzywam duo 14stke, i liczyłem sie raczej z tym ze potrzebny bedzie do tego jakis sprzet do oświetlenia podczas filmowania...to też raczej kolejny temat do wypowiedzi dla fachowców. myślalem o jakimś halogenie tudzież szperaczu nurkowym. wiadomo, że taka akcja to nie bedzie filmowana akcja sportowa bo to się mijałoby z celem ale raczej akcja podporządkowana filmowaniu. tyle...

pozdrawiam Piotrek B.

Re: REC pod ziemią
Autor: saymon (IP zapamiętane)
Data: 01 Apr 2009 - 19:37:52

Na mój gust, chyba najlepsze w tej chwili by było oświetlenie na diodach np. Cree z odpowiednio dobrana optyką. Do tego przetwornica i akumulatory Li-Ion. Ja właśnie kończę konstrukcję 3 oświetlaczy na dwóch diodach Cree M-CE każdy + spory zestaw akumulatorów Li-Ion, wystarczający na 6 h świecenia na pełnej mocy. Prawdopodobnie będę testował zestaw w przyszły weekend. Ta technologia powinna pozwolić na zmieszczenie kamery i światła o dużej mocy na kasku.

pozdrawiam

Re: REC pod ziemią
Autor: badlands 30 (IP zapamiętane)
Data: 01 Apr 2009 - 19:55:00

Mam prośbę ,wyślij schemat tej samoróbki

Re: REC pod ziemią
Autor: saymon (IP zapamiętane)
Data: 01 Apr 2009 - 20:15:54

Tak na szybko.
- Akumulator: 20 ogniw Li-Ion 2 Ah w pakiecie 15,2 V / 10Ah
- Przetwornica na LM3404
- regulacja mocy na NE555 (generator 2 KHz ze zmiennym wypełnieniem impulsu, sygnał podawany na wejście "enable" układu NE555)
- 2 diody Cree M-CE. 1 przetwornica zasila 2 chipy a 2 przetwornice zasilają po 3 chipy LED-a.
Prąd maksymalny dla chipu 650 mA. Jeśli nie jesteś doświadczonym konstruktoewm tego typu układów, to odradzam eksperymenty - jedna dioda M-CE kosztuje ponad 80 PLN... Schemat niewiele pomoże, ponieważ w zależności od jakości zastosowanych elementów oraz selekcji diod trzeba wprowadzać niewielkie zmiany w części regulacyjnej. Oryginalnie LM3404 pracuje w źródle napięciowym, w tym układzie "zmuszony" jest do pracy w źródle prądowo-napięciowym. To rozwiązanie bywa trochę "narowiste". Prawie każdy zonk przy nieumiejętnym podejściu do tematu kończy się upaleniem diod. Schemat wrzucę jutro - pojutrze.

pozdrawiam serdecznie

Re: REC pod ziemią
Autor: adaho (IP zapamiętane)
Data: 05 Sep 2009 - 19:31:47

Odświeżam temat, bo

saymon Napisał(a):
-------------------------------------------------------
Schemat wrzucę jutro - pojutrze.

.. no i czekam (;

Re: REC pod ziemią
Autor: Krzysztof Dudziński (IP zapamiętane)
Data: 08 Sep 2009 - 22:11:51

adaho Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Odświeżam temat, bo
>
> saymon Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> Schemat wrzucę jutro - pojutrze.
>
> .. no i czekam (;


Rzuć okiem na date postu saymona ;))
Nie tak dawno pisałem tez do saymona w sprawie przerabianych przez niego czołówek ale na razie sie nie odezwał
Trzeba byc cierpliwym ;)

pozdrawiam
krzysiek

Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss