Chciałem sie z Wami podzielić małymi spostrzeżeniami z użytkowania nowości GPMapa Topo. Dokładnośc mapy jest raczej symboliczna i póki co posiada wiele błędów. Mało szczegółowa i jeszcze nie zweryfikowana. Przykład : na mapie była polna droga a w rzeczywistości cieniutka ścieżka którą ledwo znalazłem między krzakami. W kilku miejscach też spore rozbieżności mapy z rzeczywistą pozycją, raz nawet ponad dwieście metrów. Układ warstwic miejscami jest kompletnie nieczytelny albo mylący. I zasadnicza wada to to że są tam tylko niektóre obszary. Nie ma np Bieszczad, Białowieży, Tucholi, pusto w świętokrzyskim(sick!), opole. Kolega miał okazje testować obszar naszych największych zainteresowań, czyli Tatr. Jest to rejon górski który jest dobrze dopracowany oczywiście porównując inne rejony.
Dla zainteresowanych mogę udostępnić mapy, tak zwane demo
.
Zapomniałem dopisać, póki co nie ma na razie żadnych aktualizacji. Jezeli mapa dostanie poprawki będzie na pewno pionierem wśród już dostępnych oprogramowań na gps.