dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Kask
Autor: artur (IP zapamiętane)
Data: 18 Jul 2008 - 07:04:19

Jaki kupić, potrzebuje czasami na jurę z myślą, że może kiedyś znów w tatry albo dalej. Żeby dało się zamontować myo xp/duo i nie kosztował fortunę.

Re: Kask
Autor: lachu83 (IP zapamiętane)
Data: 18 Jul 2008 - 12:15:45

Posiadam Petzl Ecrin Rock oraz Petzl Elios. Polecam Ecrina dlatego że:
Jest bardzo wygodny dzięki systemowi taśm . Łatwo go dopasować i zajmuje to dosłownie sekundy. Nie "kolebie" się na głowie ani troszke. Pondto jeżeli używasz czołówki w wersji Belt to możesz umieścić pojemnik z batetrjami między taśmami a skorupą. Cena nowego ecrina jest zaporowa ale z czystym sumieniem go polecam bo warto. W końcu radość z chodzenia po jaskiniach przetwarzana jest w głowie. Chroń ją na przyzwoitym poziomie. Wysyłam Ci namiar na priva. Może uda Ci sie kupić okazyjnie.

Re: Kask
Autor: mgala (IP zapamiętane)
Data: 18 Jul 2008 - 12:19:11

lachu83 Napisał(a):
-------------------------------------------------------

> Pondto jeżeli używasz czołówki w
> wersji Belt to możesz umieścić pojemnik z
> batetrjami między taśmami a skorupą.

fantastyczny pomysł. z wbitymi w głowę bateriami po upadku kamienia.

Re: Kask
Autor: lachu83 (IP zapamiętane)
Data: 18 Jul 2008 - 12:25:06

mgala Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> lachu83 Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Pondto jeżeli używasz czołówki w
> > wersji Belt to możesz umieścić pojemnik z
> > batetrjami między taśmami a skorupą.
>
> fantastyczny pomysł. z wbitymi w głowę
> bateriami po upadku kamienia.
>


Wiedziałem, że zwróci ktoś na to uwagę. :) Zdaję sobie z tego sprawę i nie robię tego bezmyslnie (przeważnie w zaciskach). Chciałem własnie usunąć ten fragment ale nie spodziewałem sie tak szybkiej odpowiedzi. Pozdrawiam czujnego Pana Marcina.

Re: Kask
Autor: artur (IP zapamiętane)
Data: 18 Jul 2008 - 19:51:46

A ja mam takie pytanie, zobaczyłem, że te kaski można używać przez 5lat. To znaczy, że materiał się starzeje i potem jest do kosza?

Re: Kask
Autor: Krzysztof Dudziński (IP zapamiętane)
Data: 18 Jul 2008 - 20:02:55

Witam,
Marcin jest zawsze czujny ;))
Z kaskiem Ecrin jest jeszcze jeden mały problem, nie można go kupić w sklepach w Polsce. Pytałem w hurtowni i ponieważ kask nie ma jakiegoś polskiego certyfikatu hurtownicy nie sprowadzaja kasku do kraju. Ja kupiłem bez problemu na Słowacji. Gdy zacząłem uzywać Ecrina (po 30 latach uzywania budowlańców) dostrzegłem jego minusy. Regulatory na skroniach mi osbiście bardzo przeszkadzaja i gniotą i słyszałem że komuś nawet w głowę sie wbiły przy bocznym uderzeniu. Kolega, ktory uzywa Ecrina już parę lat bardzo narzeka na ten kask że gniecie i ciagle "lezy krzywo" na głowie. Moje wnioski sa takie: aby ocenic kask nalezy go przymierzyć na własnej głowie. Ja nie miałem tej mozliwości i teraz jesli nie przyzwyczaje sie do tych regulatorów to przeproszę się ze starym "budowlańcem".

Pozdrawiam

Krzysiek

Re: Kask
Autor: michal_aniol (IP zapamiętane)
Data: 19 Jul 2008 - 00:25:41

Typowo polski klimat z tym Ecrinem. Nie można go w Polsce kupić a znaczna część osób ma te kaski :) Ja swój ściągałem z Niemiec...

Pozdrawiam
Michał Pawlikowski



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss