dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2
Akumulatory R6 (AA)
Autor: artur (IP zapamiętane)
Data: 16 Jul 2008 - 12:45:17

Jakie polecacie/jakie firmy, da się kupić litowe?

Re: Akumulatory R6 (AA)
Autor: nemo (IP zapamiętane)
Data: 17 Jul 2008 - 09:30:55

GP

Re: Akumulatory R6 (AA)
Autor: mgala (IP zapamiętane)
Data: 18 Jul 2008 - 01:03:23

polecam raczej energizery niż gp, ale opieram to wyłącznie na wrażeniach a nie na twardych danych. wydaje mi się, że te pierwsze są jednak bardziej trwałe

zdecydowanie nie polecam tanich "generyków". dużo eksperymentowałem z różnymi brandami, mam wrażenie że to pieniądze wyrzucone w błoto.

co do litowych - rozumiem, że chodzi ci o akumulatorki litowo-jonowe? nie, nie widziałem takich w formie AA.

ale oczywiście można kupić baterie litowe. i te zdecydowanie polecam. szacuję, że pojemność jest ok. 3 razy większa niż przeciętnego akumulatorka. ważą też zdecydowanie mniej. najpopularniejsze baterie litowe produkuje energizer. jeżeli zakręcisz się dobrze, to kupisz poniżej 5 zł za sztukę.

oczywiście to dużo droższe źródło energii niż akumulator, ale w przypadku wyprawy opłaca się - nie martwisz się ładowaniem, mniej wnosisz pod ziemię... ja generalnie przestawiłem się.

trzeba tylko uważać, bo energizer produkuje bardzo podobne baterie alkaliczne i litowe. oba typy w podobnej kolorystyce, a pojemność zasadniczo różna.

Re: Akumulatory R6 (AA)
Autor: artur (IP zapamiętane)
Data: 18 Jul 2008 - 06:17:12

Właśnie się miałem pytać o energizery, bo GP w sklepie mieli 1 sztukę 2700, a były energizery 2650. Brać zatem?

Druga sprawa to baterie litowe, też widziałem, ale to baterie a nie akumulatory? Jeśli tak, to ekonomicznie faktycznie ciut gorzej. Na razie na jurę wystarczą akumulatory. Kiedyś myślałem, żeby podpiąć takie akumulatory jak do komórki, a może laptopa czy kamery. Bo mają fajne pojemności. Tylko jak to elegancko spiąć do czołówki? :)

Re: Akumulatory R6 (AA)
Autor: B.K. (IP zapamiętane)
Data: 19 Jul 2008 - 20:35:54

z aku to polecam te:

[www.allegro.pl]

Rzeczywiscie samorozladowanie jest tak minimalne, ze praktycznie niezauwazalne a podawana pojemnosc jest prawdziwa.

Z baterii litowych ciekawa oferte posiada [www.bto.pl]



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2008-07-19 21:22 przez B.K..

Re: Akumulatory R6 (AA)
Autor: mgala (IP zapamiętane)
Data: 19 Jul 2008 - 21:37:39

> Rzeczywiscie samorozladowanie jest tak minimalne,
> ze praktycznie niezauwazalne a podawana pojemnosc
> jest prawdziwa.

ha, niezłe. w sumie z akumulatorkami zaczyna być jak z matrycami w komórkach - wszyscy zwracają uwagę na pojemność czy liczbę pikseli, nie przejmując się innymi cechami.
niewątpliwie ilość cykli ładowania czy prędkość samorozładowania to dwie bardzo ważne sprawy. powiedziałbym nawet, że właśnie głównie z tych powodów przerzuciłem się na baterie. chyba spróbuję tych eneloop.

w sumie mało kto zwraca na to uwagę, ale pojemność często zależy od maksymalnego prądu jakim "potraktuje się" baterię. wiesz może jak to wygląda w przypadku akumulatorków eneloop?

co do litowych energizerów, znalazłem to:

[data.energizer.com]


Re: Akumulatory R6 (AA)
Autor: B.K. (IP zapamiętane)
Data: 19 Jul 2008 - 22:23:14

[www.eneloop.info]

Posiadam te akumulatorki od okolo roku bo wtedy sie pojawily, ale
szczegolowych danych nie mam. Trzeba by zrobic testy :)

cyt."Jak zmniejszono samowyładowywanie w ogniwach eneloop?

Chemiczne rozpuszczanie katody zmniejszono poprzez zastosowanie specjalnego stopu charakteryzującego się strukturą sieci krystalicznej (Superlattice Alloy). Zastosowanie tego stopu pozwoliło również zwiększyc pojemność akumulatora oraz zmniejszyć opór wewnętrzny, co z kolei umożliwia stosowanie wyższego pradu wyładowywania.
Dodatkową zaletą zastosowania tego stopu, jest to, że do stabilizacji całego procesu można używac mniej kobaltu niż w ogniwach produkowanych starą metodą.
Anodę zabezpieczono specjalnym metalem, który spowalnia jej naturalny rozpad. Ulepszono dodatkowo elektrolit oraz separator."

Re: Akumulatory R6 (AA)
Autor: B.K. (IP zapamiętane)
Data: 19 Jul 2008 - 22:51:00

Sporo ciekawych informacji jest tutaj:

[www.candlepowerforums.com]

Z tego co widze inni producenci jak GP czy Varta poszli w slady Sanyo i wypuscili podobne produkty.

Re: Akumulatory R6 (AA)
Autor: artur (IP zapamiętane)
Data: 20 Jul 2008 - 06:09:30

Czyli analogicznie GP to te: [sklep.benchmark.pl] ?

Re: Akumulatory R6 (AA)
Autor: B.K. (IP zapamiętane)
Data: 20 Jul 2008 - 09:42:31

Tak te, na allegro chyba troche taniej mozna znalezc:

[www.allegro.pl]

Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss