dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
CO MAJĄ TATRY WSPÓLNEGO Z TRÓJKĄTEM BERMUDZKIM? - homor (niezamierzony?)
Autor: dbart (IP zapamiętane)
Data: 20 Apr 2007 - 11:46:08

Wyszperane w Necie: (pogrubienia moje)

4. CO MAJĄ TATRY WSPÓLNEGO Z TRÓJKĄTEM BERMUDZKIM?

Pytanie głupie, ale tylko na pierwszy rzut oka, bo faktycznie – co może mieć wspólnego ze sobą obszar oceanu, na którym zmieściłoby się pół Europy z jakimiś tam średniej wielkości górkami w Europie Środkowej? A jednak ma, bo na obu tych obszarach tajemniczo giną i znikają w tajemniczych okolicznościach ludzie.

Jak sądzę, większość Czytelników miała przyjemność przeczytać znakomitą powieść australijskiej autorki Joan Lindsay pt. Piknik pod Wiszącą Skałą (Warszawa 1991) i obejrzeć zrobiony na jej podstawie film Petera Weira pod tym samym tytułem. Film ten obejrzałem po raz pierwszy w Chełmie w 1983 roku, a potem jeszcze kilka razy w kinach Świnoujścia. Temat zafascynował mnie, bo będąc chłopakiem z podstawówki czytałem pod ławką Tragedie tatrzańskie i opisane w nich wydarzenia jakoś dziwnie pasowały do tego, co ujrzałem potem na tym filmie. Pod koniec lat 90. skontaktowałem się m.in. z australijskim Polonusem – słynnym u nas ekologiem i mistykiem Piotrem Listkiewiczem – od którego dowiedziałem się, że tajemnicze zniknięcia, to nie tylko incydenty na Mt. Macedon w Nowej Południowej Walii, ale także zdarzają się w Blue Mts. w Queenslandzie. Tamtejsi Aborygeni unikają ponoć tych terenów jak ognia, a znajdujący się tam system pieczar i jaskiń, które kreują anomalie czasowe i inne, jest właściwie niezbadany przez białego człowieka... Coś podobnego pisze inny autor – Austriak Peter Krassa w swej książce pt. Biblioteka Palmowych Liści (Gdańsk 1996) – na temat austriackiej góry w Alpach Wapiennych – Mt. Utensberg koło Salzburga, gdzie w jaskiniach panują zupełnie inne stosunki przestrzenno – czasowe, niż na całej reszcie świata! I właśnie dlatego zadałem sobie pytanie: a jak jest u nas, w Tatrach i na Podtatrzu? Przeprowadziłem poszukiwania tam, gdzie zaczyna się wszelkie naukowe zamierzenia – w bibliotekach. I znalazłem to, czego spodziewałem się znaleźć.

Więcej: tutaj



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2007-04-20 11:47 przez dbart.

Re: CO MAJĄ TATRY WSPÓLNEGO Z TRÓJKĄTEM BERMUDZKIM? - homor (niezamierzony?)
Autor: carconosh (IP zapamiętane)
Data: 20 Apr 2007 - 12:36:00

Tja.. słyszałem, że w rejonie Czerwonych Wierchów nocami widywane sątajemnicze światełka powoli spełzające w dół.... ani chyba bermudzi, tudziez inne ufoki.
A tak na całkiem poważnie

Wiele lat temu, dzieckiem jeszcze będąc czytałem o Jaskini Czarnego Diabła, znajdującej się w Zwiąsku Radzieckim. W owej jaskini odkrywcy - speleolodzy radzieccy po dotarciu do pewnych partii jaskini naglezauważyli szamana - stał i się w nich wpatrywał. odkrywcy byli tak przerażeni, że uciekli. Później wielokrotnie próbowano zejść dalej/głębiej, ale zawsze w tym samym miejscu pojawiał się szaman i wszyscy uciekali.
O artykuje zapomnaiłem. Wiele lat później, wracając z Tuwy zostałem aresztowany na dworcu w Abakanie. Wszystko trwało kilka godzin, przetrzymywany byłem na posterunku dworcowym, później na Komendzie głownej. A później mnie puścili. Siedząc na posterunku rozmawiałem z jednym milijantem, temat rozmowy zszedł na kwestie studiów, zainteresowań... geologi, jaskinie etc. I tutaj milicjant zaczął mi opowiadać, że niedaleko (ok 150 - 250km) od Abakanu znajduje się jaskinia, w której jest tajemnicze źródło źródło ultradźwięków o częstotliwoci powodującej straszne halucynacje - każdy kto dotrze do pewnego miejsca, widzi szamana, który wygląda strasznie. Jaskinia kontynuuje się dalej, ale nikt dalej nie poszedł, wszyscy uciekają.... Milicjant twierdził, że źródłem ultradźwieków może być woda płynąca pod dużym ciśnieniem, ale jak jest na prawdę, nie wie nikt...

Re: CO MAJĄ TATRY WSPÓLNEGO Z TRÓJKĄTEM BERMUDZKIM? - homor (niezamierzony?)
Autor: mdry (IP zapamiętane)
Data: 21 Apr 2007 - 19:59:43

"na temat austriackiej góry w Alpach Wapiennych – Mt. Utensberg koło Salzburga"
zapwene chodzi o Untersberg; ostatnio bedacy miejscem ozywionej dzialalnosci eksporacyjnej, ale jak na razie nie slyszalem by kogos "wcielo".



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss