dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
jak sie dostac do podziemi w segiecie przy DSD??
Autor: lolo (IP zapamiętane)
Data: 07 Jan 2005 - 12:19:52

Czy ktos wie jak sie dostac do podzimi w kamieniolomie blachowka k. Bytomia probowalem sie czegos dowiedziec wlasnie w dsd to mnie zbyli ze niby jakis urzad gorniczy zabronil i nie mozna wchodzic a potobno jest co ogladac wybralismy sie iedys i zastalismy krate :( moze ktos zna jakies inna wejscia ??

nie dostaniesz sie przez internet
Autor: Troll (IP zapamiętane)
Data: 08 Jan 2005 - 02:04:45

Mam nadzieję że nikt nie będzie sie popisywał swoimi "tajnymi wiadomościami" i nie odpowie na to ani inne pytanie co do lokalizacji jaskiń np. jurajskich. Internet jest istną kopalnią wiedzy dla w większości nie przygotowanych do tego typu "przygód" łojantów, których w przypadku Jury na przykład najbardziej podnieca "zaliczanie 40-tek" chociażby. uwłaszczające to godności krajoznawcy, czy grotołaza, tym bardziej że specjalizują sie w tym osoby czsem i z wyższym wykształceniem. Dość charakterystyczne jest to że większość tych przygłupów pochodzi z pólnocnych częsci GOP-u - zwykle są to członkowie tzw "prywatnych speleoklubów". Dziwne że akurat tam się rozwinęło to zagłębie zakompleksionych czubów. Nie do Ciebie to na pewno lolo, skoro nic o tobie nie wiem, ale tekstem tym chciałbym przestrzec być może nie skażoy "sławą" umysł twój, a zarazem zachęcić do odwiedzenia któregoś ze Speleoklubów (byle nie prywatnego). Tam poznasz być może ciekawych ludzi którzy wskaż lokalizację różnych obiektów, bez narażania ich na dewastatorów czychających na podobne informacje z netu. Pozdrawiam

Re: nie dostaniesz sie przez internet
Autor: k.mater (IP zapamiętane)
Data: 08 Jan 2005 - 09:01:37

To w takim razie po co to forum przygłupie?

Re: jak sie dostac do podziemi w segiecie przy DSD??
Autor: Darek (IP zapamiętane)
Data: 17 Jan 2005 - 12:03:25

Skonatktuj sie z TKTJ np. poprzez www.tktj.friko.pl, tam napewno znajda sie osooby ktore pomoga ci sie dostac do sztolni

Pozdrawiam
Darek

Re: nie dostaniesz sie przez internet
Autor: Troll (IP zapamiętane)
Data: 24 Jan 2005 - 00:29:16

k.mater Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> To w takim razie po co to forum przygłupie?


A po to idioto żeby np. taki Darek mający namiary do pobliskiego Speleoklubu mógł je podać, bez podania lokalizacji otworu podziemi. Przez twój gniew rozumiem że należysz właśnie do tych typków o których wcześniej pisałem. Żałosne

Re: jak sie dostac do podziemi w segiecie przy DSD??
Autor: Robert (IP zapamiętane)
Data: 10 Feb 2005 - 14:40:22

stare sztolnie są zamknięte z kilku powodów, ochrona nietoperzy - tym zajmuje się człowiek z UŚl i on udostępnia klucze poprzez ludzi z klubu, mi się udało połazić po sztolniach zanim pojawiła się krata i później także dzięki uprzejmości opiekunów ale byłem podparty, że tak powiem oficjalnie, inne powody to zabezpieczenie przez dewastacją, w której celowała pewna ekipa z Rudy Śląskiej, pojawiły się napisy, śmieci... i jeszcze inna to bezpieczeństwo ludzi, których po otwarciu stoku pojawiły się całe masy a wejście kusi, mały spacerek i mamy trupa w pierwszej studni

znam jeszcze jedno wejście do tych sztolni, do partii prawdopodobnie najstarszych w tym rejonie i zapewniam, że jest w miejscu tak nieprawdopodobnym, że szczęka opada ;) każdy narciarz ze stoku je widzi :P ale nie polecam zwiedzania bo wszystko wisi



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss