dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--12
Bieżąca strona:2 z 2
Re: co na drzewa?
Autor: pepe (IP zapamiętane)
Data: 03 Nov 2005 - 22:00:06

wiem ze pare osob na tym forum pracuje przy drzewach;czy ktos z Was konczyl specjalistyczne kursy pod tym katem? jesli tak, to jakie?
pozdro

Re: co na drzewa?
Autor: point (IP zapamiętane)
Data: 03 Nov 2005 - 22:11:29

specjalny na drzewa to nie slyszalem ale do pracac wysokosciowych, i tam powini tez cos mowic o drzewach.

Re: co na drzewa?
Autor: snikers (IP zapamiętane)
Data: 05 Nov 2005 - 11:27:36

point Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> ozywiłes pare watków jestem ci wdzieczny bo
> zaczyna sie cos dziac


to jedz cos pokop to sie nudzic nie bedziesz i jęczeć na tym forum...

Re: co na drzewa?
Autor: point (IP zapamiętane)
Data: 05 Nov 2005 - 16:15:18

no wlasnie zamierzam ale nic nie puszcza w moich okolicach.

Re: co na drzewa?
Autor: pepe (IP zapamiętane)
Data: 05 Nov 2005 - 18:05:38

slyszal ktos o certyfikacie "European Treeworker"?

Re: co na drzewa?
Autor: Szymon (IP zapamiętane)
Data: 07 Nov 2005 - 14:09:42

o tekim certyfikacie to nie słyszałem, ale jak byłem na wycinkach to trzeba było mieć ;) ukończone kursy:
- dendrologa
- pilaza
- prac wysokościowych

Jak myślisz o nauce tego zawody zacznij od kursu wysokościowego i pilaża.
Pozdrawiam Szymon

Re: co na drzewa?
Autor: zibi.gpr (IP zapamiętane)
Data: 23 Feb 2007 - 17:08:52

Od dłuższego czasu zajmuje sie przecinką i wycinką drzew nie chwaląc sie mam dosyć duże doświadczenie a zdarzają sie na drzewie różne rzeczy jeżeli nie ścinałeś nigdy drzew i nie znasz zachowania ich przy ścinaniu to nie bież sie na wysokość i dlatego chłopie dobra rada kurs kask i trochę praktyki na niższych wysokościach żebyś sie nie wbił do się jak konary które będziesz z tego drzewa zrzucał
a tak poza tematem mam pytanko czy ktoś ma jakiś patent na tzw ANtyprzecięciówke do lonży mój to linka wpleciona w taśmę rurową chociaż na piłę to za mało :) więc pytam może ktoś ma jakiegoś pomysłów żeby prowadnica sie tego nie imała :)

Re: co na drzewa?
Autor: Szymon (IP zapamiętane)
Data: 23 Feb 2007 - 21:37:07

Ostatnio się zastanawiam nad zrobieniem lonży z linki stalowej 10 mm, takiej linki piła nie powinna przeciąć.

Re: co na drzewa?
Autor: lachu83 (IP zapamiętane)
Data: 24 Feb 2007 - 11:36:54

Przeciąć nie powinna, ale gdy łańcuch ja złapie to może niezłą maskrę zrobić. Widziałem taką akcję. Skończyło sie na połamanej ręce a mogło być tragicznie. Spotkałem sie kiedyś z lonżą wykonaną z wielu linek kevlarowych w taśmie rurowej. Ale co może sie stać po kontakcie z piłą....? może ktoś zrobi taki test. ;)

można jeszcze rozważyć owinięcie lonży materiałem takim jaki jest stosowany w spodniach antyprzecięciowych. Ale czy wystarczy włukien do zatrzymania piły??

Idź do strony:  <--12
Bieżąca strona:2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss