dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  123-->
Bieżąca strona:1 z 3
PODZIEMIA TARNOGÓRSKIE
Autor: maciek (IP zapamiętane)
Data: 13 Apr 2005 - 18:47:15

Chciałbym poruszyć nowy temat - Pozdiemia Tarnogórskie.
Od dłuższego czasu sie tym interesuje i penetruje ten obiekt - zrobiłem tez plan ok 10km tego systemu chodników górniczych.
Od pewnego czasu zamkniete jest krata główne wejście co uważam za sprawę raczej słuszną - m. in. ze względu na ochronę nietoperzy.
będąc w tych podziemiach wielokrotnie 2-3 razy spotkałem się z sytuacja palenia ogniska a nawet opon w sali wejściowej.
Szczególnie ciekawe wg mnie są partie wodne.
Niestety nie penetrowałem okolic Sztolni Czarnego Pstraga i Kopalni Zabytkowej.
Wiem tez ze jedno z wejść jest w Strzybnicy i mozna tu sie dostać do północnej części systemu w którym nie byłem - czy ktos ma namiary na to
Ciekawi mnie sprawa nacieków bo podobno w jednych z partii wodnych są duże nacieki, ponadto interesuja mnie partie naturalne w tych podziemiach
Jeśli ktoś chce podzielić się swymi wrażeniami z penatracji lub wymienić planami czy też wspólną eksploracją - prosze o info
Też ciekawe są partie zaczynajace się w czynnym do niedawna kamieniołomie - nie wiem dokładnie jak są dłubie
maciek

Re: PODZIEMIA TARNOGÓRSKIE
Autor: Mx (IP zapamiętane)
Data: 13 Apr 2005 - 21:32:03

Super sprawa, nacieki rzeczywiście są i są nawet pizolity o wielkości wiśni, naszczęście są tak trudne do znalezienia ze jeszcze są :) co do robienia map to też sie w to bawiłem, al ebiorąc pod uwagę ze jest tam ponad 400km korytarzy to nam troche przeszło.
Pozdrawiam
Mx

Re: PODZIEMIA TARNOGÓRSKIE
Autor: grzes (IP zapamiętane)
Data: 08 May 2005 - 15:39:27

Proponuje przeczyta ksi|ke Przyroda podziemi tarnogórskich pozdrawiam autor

Re: PODZIEMIA TARNOGÓRSKIE
Autor: adam242 (IP zapamiętane)
Data: 14 May 2005 - 10:10:14

Książka faktycznie jest interesująca. Z drobnym wyjątkiem można powiedzieć , żę stanowi rzetelne opracowanie tematu. To chyba jedna z nielicznych publikacji poruszająca temat tarnogórskich sztolni.
Ten drobny wyjątek to "Uproszczona mapa Podziemi ..." , którą można znaleźć na 31 stronie. Odradzam komukolwiek poruszania się wewnątrz obiektu z tą mapą gdyż nie ma szans na dotarcie gdziekolwiek. Mapa została chyba uproszczona do takiego stanu , że stała się nieczytelna. Ponoć są na niej zaznaczone najważniejsze szyby ale niestey już będą tam pierwszy raz uzupełniliśmy szkic o paredziesiąt istotnych szczególów.

W ramach podsumowania to myślę , że w tak ciekawym opracowaniu jakim jest książka "Przyroda Podziemi Tarnogórskich" powinna być przynajmniej dobrze opracowana mapa - jeśli nie większej części systemu to przynajmniej jego fragmentu !!!


Re: PODZIEMIA TARNOGÓRSKIE
Autor: Robert (IP zapamiętane)
Data: 13 Jul 2005 - 12:45:59

byłem tam kilka razy, wchodząc obecnie zamkniętym wejściem, znam też wejście do starych partii z tego samego kamieniołomu a także z sąsiedniego, mam plany robione przez ekipę z geologii na UŚ, jednak to nie temat na forum niestety

Re: PODZIEMIA TARNOGÓRSKIE
Autor: Mariusz-Bąk (IP zapamiętane)
Data: 14 Jul 2005 - 21:02:26

x

Re: PODZIEMIA TARNOGÓRSKIE
Autor: Nadia (IP zapamiętane)
Data: 19 Aug 2005 - 19:09:33

Hej jestem Nadia
może mógłbys mi podesłać jakieś plany z podziemi tarnogórskim, bo aktualnie piszę prace o kamieniołomie Blachówka i może byłyby mi przydatne
jeśli to nie sprawi problemu to byłabym wdzięczna

Re: PODZIEMIA TARNOGÓRSKIE
Autor: Mariusz-Bąk (IP zapamiętane)
Data: 19 Aug 2005 - 20:12:52

x

Re: PODZIEMIA TARNOGÓRSKIE
Autor: adam242 (IP zapamiętane)
Data: 19 Aug 2005 - 22:57:06

A ja zapraszam serdecznie do przeczytania tekstu autorstwa Maćka Pawełczyka o sztolniach tarnogórskich rejonu Suchej Góry. Tam również zamieszczone zostały plany systemu chodników.
Materiał znajdziesz pod adresem [www.eksploracja.org.pl]


Mariusz. Czy mógłbyś podzielić się ze mną materiałami o których napisałeś w swoim powyższym poście ? Mnie również ten temat interesuje. W tamtych sztolniach byłem zaledwie 1 raz - w tym roku. Miejsce zauroczyło mnie do tego stopnia że wraz z grupą znajomych planujemy tam zorganizować ponowną wyprawę w okolicach września/października 2005.

adam@eksploracja.org.pl

Re: PODZIEMIA TARNOGÓRSKIE
Autor: Mariusz-Bąk (IP zapamiętane)
Data: 20 Aug 2005 - 09:21:55

x

Idź do strony:  123-->
Bieżąca strona:1 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss