dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
"Wielki Kanion" Tarnogórski (kamieniołom Blachówka) pod kątem eksploracji
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 04 Oct 2010 - 12:55:37

Witajcie
Ma ktoś z Was może bliższe informacje na temat tego rejonu pod kątem jaskiniowym, z moich ostatnich informacji zaczerpniętych z "Jaskiń" jest tam podobno nowa jaskinia odkryta podczas budowy autostrady i to jaskinia z potencjałem! Nic mi natomiast nie wiadomo o jakiś innych obiektach w kamieniołomie i w okolicy, z pobieżnych oględzin na razie też nic nie wskazuje na zbyt dużą możliwość eksploracji. Zobaczymy jak będzie w zimę bo na pewno muszę tam trochę poszperać to może będzie widać jakieś odtopy?
Jest ktoś aktywny w tym rejonie?

Re: "Wielki Kanion" Tarnogórski (kamieniołom Blachówka) pod kątem eksploracji
Autor: Konar (IP zapamiętane)
Data: 04 Oct 2010 - 20:55:02

Witaj

Jaskinia, o której piszesz była eksplorowana między innymi przeze mnie. Niestety obiekt ten został całkowicie zniszczony. Nie udało mi się ustalić co dokładnie zostało z nim zrobione, czy został tylko zasypany, czy zalany betonem - pojawiła się taka propozycja. Nie mniej wejście leży 2 metry pod betonowymi płytami, które tworzą drogę.


Konar

Re: "Wielki Kanion" Tarnogórski (kamieniołom Blachówka) pod kątem eksploracji
Autor: gucio (IP zapamiętane)
Data: 12 Oct 2010 - 11:25:58

Cześć,

Domyślam się o czym mowa. Przypuszczam, że mowa o dwóch różnych jaskiniach. Ta wspomniana przez Ragrastina znajduje się nad tzw. Nowym Kamieniołomem przy drodze, niedaleko wielkiego usypiska. Jest to podłużna, ładnie myta szczelina - wygląda jak ładny meanderek. Na dole zawalisko, w które najprawdopodobniej wpływa woda - zgadza się? Niestety nie mam zdjęć.
Natknęliśmy się na nią (my, czyli ekipa z TKTJ) jakieś pół roku temu - wiosną. Zbadaliśmy co się dało z postanowieniem skartowania jej - niestety dotychczas nam się to nie udało...



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss