dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--12
Bieżąca strona:2 z 2
Re: Przeróbka czołówki DUO
Autor: saymon (IP zapamiętane)
Data: 25 Mar 2010 - 11:59:15

Witam

W związku z rosnącym zainteresowaniem moją przeróbką postanowiłem wprowadzić kilka ulepszeń. Najważniejsze to poprawa design'u - teraz radiator, na którym zamontowana jest dioda jest wycinany laserowo. Zmieniłem także położenie diody świecącej "szeroko". Teraz jest montowana powyżej osi poziomej czołówki. Pozwala to na lepsze oświetlenie tego, co mamy pod nogami nawet wtedy, gdy świecimy przed siebie (poprawa oświetlenia strefy widzenia progowego :)) ).





Zmieniłem także kilka rozwiązań technicznych wewnątrz samej czołówki, ale nie będę Was zanudzał szczegółami.
W poprzednim opisie zapomniałem wspomnieć o bardzo ważnym (przynajmniej dla niektórych) parametrze: o jasności czołówki. Naprawiam więc swój błąd:
- I pobór prądu z baterii ok. 700 mA. Akumulatorki 2500 mAh wystarczają na 3.5 h. Jasność 157 lm.
- II pobór prądu z baterii ok. 350 mA. Akumulatorki 2500 mAh wystarczają na 7 h. Jasność 90 lm.
- III pobór prądu z baterii ok. 140 mA. Akumulatorki 2500 mAh wystarczają na 17 h. Jasność 46 lm.
- IV pobór prądu z baterii ok. 50 mA. Akumulatorki 2500 mAh wystarczają na 50 h. Jasność 22 lm.

W tej chwili bardzo intensywnie testujemy kilka czołówek w najtrudniejszych warunkach - w lodowych jaskiniach Svalbardu. Jeśli ktoś jest zainteresowany przeróbką - poproszę o kontakt na początku października.

Pozdrawiam serdecznie

saymon

Idź do strony:  <--12
Bieżąca strona:2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss