dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
albumy foto
Autor: Aneta (IP zapamiętane)
Data: 20 Jun 2005 - 13:32:20

Interesuję się fotografią jaskiniową. Szukam namiarów na albumy z fotografią jaskiń polskich, jeśli w ogóle takowe istnieją. Nie chodzi mi o przekłady słowackie i inne. Ewentualnie przekłady z polskim uzupełnieniem (wyłączając album "W Jaskiniach" B. Kortmana, Ch. Parma z 1990r.)
Za wszelkie dane będę wdzięczna :)
Pozdrawiam- Aneta

Re: albumy foto
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 26 Jun 2005 - 16:44:19

A moze zainteresuje cię fotografia na CD bo w takiej wersji można zakupić album naszego kolegi Staszka Kotarby

Re: albumy foto
Autor: kkacper (IP zapamiętane)
Data: 26 Jun 2005 - 22:36:28

Byl kiedys dostepny w Polsce slowacki album "Jaskyne & jaskyniary" z 1987 r. Sa tam piekne zdjecia - glownie slowackich jaskin tatrzanskich (ale nie tylko). Kosztowal wtedy 80 000 zl :). Potem widziałem w ksiegarniach jego polskie tlumaczenie (juz pod koniec lat 90-tych). Niestety nie pamietam tytulu polskiego (chyba "Jaskinie"). Autorzy: J.Jakal, B.Kortman.
Moze znajdziesz gdzies w antykwariacie. Polecam
kkacper


Re: albumy foto
Autor: Aneta (IP zapamiętane)
Data: 27 Jun 2005 - 19:36:10

Wielkie dzięki, będę szukać:) Przynajmniej wiem, o co pytać.
Pozdrawiam wszyskich serdecznie, czekam na dalsze podpowiedzi
Aneta

Re: albumy foto
Autor: dbart (IP zapamiętane)
Data: 29 Jun 2005 - 11:38:22

Polskie wydanie miało tytuł "W jaskiniach" jeszcze do niedawna można je było dostać na wyprzedażach. Na pewno bywa u Henia Raczki w internetowym antykwariacie [www.antykwariat-filar.pl], ale on umie się cenić. Poza tym ukazały się chyba jedynie drobne albumiki popularyzujące jaskinie turystyczne (np Ch. Parmy)

Re: albumy foto
Autor: Aneta (IP zapamiętane)
Data: 29 Jun 2005 - 11:41:05

A nie chodzi tu o ten sam album, o którym pisałam w pierwszym poscie? Tytuł się zgadza.
pozdrawiam, Aneta

Re: albumy foto
Autor: dbart (IP zapamiętane)
Data: 29 Jun 2005 - 14:18:33

Ano tak, niestety ten sam. Słowackie (czy też Czechosłowackie) wydanie różniło się tym, że nie było w nim zdjęć związanych z Polską. Jeśli chodzi o wydawnictwa od naszych południowych sąsiadów, to wybór jest dużo większy. Pojawiają się regularnie np na Speleokonfrontacjach. Ale i np na Allegro. Rzuc np okiem [www.allegro.pl] (jeszcze 5 godzin), całkiem fajna książka, choć nie jest to typowy album.

Re: albumy foto
Autor: Aneta (IP zapamiętane)
Data: 29 Jun 2005 - 19:44:34

No i sie spóźniłam:( Ale i tak będę szukać. Ze Słowackich wydań trochę mam, jednak bardziej mi zależy na polskich. Wiem, że na naszym rynku pod tym względem jest deficyt, a przecież też mamy pięęękne jaskinie i możemy się nimi pochwalić.
Może poszukam tych małych albumików?... Będę w każdym razie spędzała więcej czasu w antykwariatach:)
U p. Raczki w tej chwili nic nie ma, bo sprawdzałam:(
Pozdrowki serdeczne,Aneta



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss