dyskusje grotołazów
Re: cele [statut]
Autor: Ditta (---.icpnet.pl)
Data: 26 Mar 2006 - 22:02:48

Mysle, ze z tymi celami nie jest tak najgorzej.

Cele PFS (nasza robocza nazwa oczywiście) sa realizowane poprzez (i tu podam kilka zagadnien, wzorowalam sie na statucie PZA, WKTJ i Dabrowy Gorniczej, gdyz samo sformulowanie celow powinno byc bardziej przemyslane):

- działalność o charakterze eksploracyjnym, sportowym, naukowym i edukacyjnym (artystycznym? - cos podobnego zauważyłam w statucie Dabrowy Górniczej, turystyczno-krajoznawczym i rekreacyjnym?, nie wiem czy az tyle tego powinno byc);

- zrzeszenie klubów i innych organizacji społecznych, których członkowie uprawiają taternictwo jaskiniowe i alpinizm oraz zajmuja się speleologia (ten punkt jest podobny do jednego z punktow w obecnym statucie PZA);

- wspolprace z polskimi i międzynarodowymi organizacjami o charakterze sportowym, z instytucjami naukowymi i organizacjami zajmującymi się taternictwem jaskiniowym, speleologia i szeroko pojętym alpinizmem (nie wiem czy tu trzeba powtarzac to co jest wyzej, jesli tak to powinno byc oczywiscie w tej samej kolejnosci i czy nie mozna by wymienic rowniez współpracy z parkami narodowymi i krajobrazowymi oraz jeszcze czyms podobnym?);

- w statucie klubu z Dabrowy Górniczej jest tez następujący punkt: podejmowanie współpracy z organami administracji państwowej i samorządowej oraz organizacjami pozarządowymi i osobami fizycznymi i prawnymi w zakresie realizacji celów organizacji;
- trzeba by go zmienic pozostawiajac sens (nie wiem czy te dwa punkty o wspolpracy nie powinno sie polaczyc)

- ochrone jaskin i obszarow krasowych;

- organizowanie kursów specjalistycznych, wypraw i obozów szkoleniowych (to mozna tez rozszerzyc).

- propagowanie wiedzy o taternictwie jaskiniowym i speleologii, alpinizmie (znowu? + cos o ochronie jaskin i obszarow krasowych)

- tu nie jestem pewna (w statucie WKTJ mamy taki punkt): działalność na rzecz osob niepełnosprawnych (punkt ten może być – nie musi, aczkolwiek sa kluby, ktore zajmuja sie taka dzialalnoscia);

- ustalenie zasad i instrukcji oraz projektów w zakresie szkolenia, bezpieczeństwa i działalności sportowej dotyczących taternictwa jaskiniowego (dokladnie taki punkt znajduje się w statucie PZA);

- może powinno znaleźć się cos co dotyczy etyki, podobnie jak w statucie PZA?

- co do aktywnosci zwiazanej ze sztolniami i kopalniami, czy tu nie wchodzimy innym organizacjom w droge (tego nie wiem, wiec pytam)?. Dla informacji podam, ze Brytyjczycy maja to uwzglednione w swojej dzialalnosci.

Proponuje tez wejsc na strone PZŻ z ich statutem: [www.pya.org.pl]
Mysle, ze jest tam pare punktow z zagadnieniami, ktorych nie wzielam pod uwage, a ktore moglyby byc w naszym statucie.

To tak na dobry poczatek.
Pozdrawiam serdecznie
Ditta Kicinska



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
cele [statut] 2118 mgala 2006-03-24 16:51
     Re: cele [statut] 836 świstak 2006-03-24 21:44
        Re: cele [statut] 1068 Ditta 2006-03-26 22:02


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss