dyskusje grotołazów
Euro Student Sport 26
Autor: (---.autocom.pl)
Data: 25 Apr 2005 - 09:38:40

Znów mnie ktoś pytał o ubezpieczenie studenckie Euro student Sport 26. Wkleję więc odpowiedź jaką dostałem od tej firmy:




Szanowny Panie!

Ubezpieczenie kart Euro26 nie pokrywa żadnych akcji ratowniczych i poszukiwawczych. Tak więc zapis który Pan cytuje jest jak najbardziej prawidłowy.

Pozdrawiam



Janusz Molus

Kierownik Zespołu Ubezpieczeń Turystycznych



*******************************************************************

Departament Ubezpieczeń Turystycznych i Osobowych

Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Biuro: 00-041 Warszawa; ul. Jasna 14/16a

tel: (+42 22 505 61 82),

fax: (+48 22 505 61 81)

email: janusz.molus@signal-iduna.pl

******************************************************************





--------------------------------------------------------------------------------
From: Wojtek Sieprawski [mailto:cieski@kktj.pl]
Sent: Monday, January 03, 2005 11:27 PM
To: Euro26
Subject: ubezpieczenie


Witam
Jestem prezesem Krakowskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego. Członkowie naszego klubu uczestniczą w wyprawach speleologicznych do głębokich jaskiń położonych poza granicami naszego kraju. Wśród nich są też studenci uprawnieni do używania karty Euro 26 Student Sport. Moje pytania brzmią tak:
Czy ubezpieczenie zawarte w tej karcie obejmuje także akcje ratunkowe wewnątrz głębokich jaskiń położonych z dala od szlaków turystycznych? Wprawdzie w czasie wypraw naszego klubu nie zdarzył się jeszcze żaden poważny wypadek ale jeśli by coś się stało wymagane jest sprowadzenie specjalistycznej ekipy ratownictwa jaskiniowego oraz użycie helikoptera.
Drugie pytanie: Czy ubezpieczenie obejmuje koszty akcji poszukiwawczych w przypadku zasypania lawiną, nawet jeśli marsz odbywał się poza szlakami turystycznymi?
Trzecie pytanie: Jak komuś się coś stanie w czasie wspinaczki gdzieś w górach czy też taka akcja ratunkowa jest pokrywana z ubezpieczenia?

Moje pytania związane są z tym, że biura sprzedające kartę Euro 26 Student Sport informują, iż wszystkie takie przypadki ubezpieczenie pokrywa, tymczasem na stronach internetowych nie dość, że nie znalazłem żadnej informacji potwierdzającej to znalazłem taką treść:

Ratownictwo, akcja poszukiwawcza.
Koszty poszukiwań nie są zawarte w polisie EURO<26. Masz zapewniony transport medyczny z miejsca wypadku do lekarza i w razie potrzeby także do domu.
W górach: jeśli zdarzy się wypadek na szlaku turystycznym i zajdzie potrzeba transportu do lekarza - polisa będzie działać. Zwrot kosztów nie będzie obejmował akcji poszukiwawczej w razie zaginięcia.
Na morzu: może się zdarzyć, że morskie służby ratunkowe za granicą wystawią rachunek za akcję poszukiwawczą. W takim przypadku musisz mieć specjalistyczną polisę żeglarską. Koszty leczenia i transportu z miejsca zdarzenia do lekarza, a w razie potrzeby także do domu - zostaną pokryte w ramach ubezpieczenia w Twojej EURO<26.

I teraz nie wiem czy chodziło tu o zwykłą kartę czy o wersję sport (informacja taka jest pod zakładką sport)

Bardzo proszę o pilną i wiążącą interpretację waszych warunków ubezpieczenia gdyż niebawem wyjeżdżamy na kolejną wyprawę i nie wiemy gdzie ubezpieczyć niektórych naszych członków.

Z poważaniem Wojciech Sieprawski



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
Euro Student Sport 26 2534 2005-04-25 09:38


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss