dyskusje grotołazów
Jaskinia Chotelecka
Autor: Merrist (---.zicom.pl)
Data: 09 Mar 2008 - 15:28:40

Kożystając z możliwości jaka mi się nadazyła byłem dziś w Choteleckich Górach.

Śledząc różne informacje na temat jaskini i jej "zabezpieczenia" chciałem osobiście przekonać się jaka jest szanasa na zwiedzenie owego obiektu.
Jak się okazało w rzeczy samej gdyby nie dokładna mapka - zamieszczona na stronce Kieleckiego Klubu jaskinia byłaby nie do odnalezienia.
Otwór przykryty melalową płytą a ponadto kratą (krata oczywiście nieotwieralna)
iście z bramy wjazdowej od jakiegoś wiejskiego obejścia - wmurowana w podłoże a wszystko to przykryte warstwą gleby...


Z wyrzutami sumienia wyciągnełem sprzęt...


Jak się okazało owo pancerne zabezpieczenie chroniło bezcenne osady antopogeniczne z końca XX w. Sądząc po ilości to z paru dekad. Było tam sporo cennego eternitu, troche gruzu z fudamentów (zapewne jaskiejś neolitycznej świątyni), wypasiasta rama od ukraińskiego bicykla, ciągnikowe opony,czaszka świni i wiele wiele innego dobra. Nie będę opisywał jakie skarby kryją jeszcze podziemia gdyż zbieracze mogliby się zwiedzieć i ruszyć tam na poszukiwania (myślę że Chotelecka jest równie godnym stanowiskiem archeologicznym co kiedyś Jaskina Pod Bukami).

Po wyjściu z Jaskini skrupulatnie zabezpieczyłem ponownie otwór posiadanymi przez siebie deskami i folią, przykrywając je ziemią tak że jest jak było.

Proszę osoby które będą w jaskini o pozostawienie znajdującego się tam dziedzictwa kulturowego w nienaruszonym stanie!




Podsumowując wycieczkę ugruntowałem moje wcześniejsze poglądy - miejscowi to jednak Megaćwioki!!!




Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
Jaskinia Chotelecka 4690 Merrist 2007-08-17 13:46
     Re: Jaskinia Chotelecka 1158 dolasf 2007-08-19 00:14
        W odpowiedzi Panu dolasf 1084 Merrist 2007-08-23 19:15
     Jaskinia Chotelecka 1949 Merrist 2008-03-09 15:28


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss